رویه کوبی و تعمیر مبل وودیکا

کاناپه چسترفیلد

مبل چسترفیلد یا چستر یک از شناخته شده ترین انواع مبلمان در جهان است. این سبک کلاسیک مبل، با داشتن چرم های لوکس ، دکمه های عمیق و کم پشت، بازوهای بلند کاملا عمودی با ارتفاع مشابه پشتی آن و خمیدگی به سمت بیرون، از خانه های باشکوه امپراطوری قدیمی انگلیس متداول شده است، تا در هر گوشه دنیا به یک مبلمان دوست داشتنی و راحت تبدیل شود.

گفته می شود که طراحی این سبک در ابتدا توسط لرد فیلیپ استنهاپ ، چهارمین ارل چسترفیلد (1694-1773) سفارش داده شده است. او چند صنعت گر را استخدام کرد تا برایش مبلمانی طراحی کنند که هنگام نشستن لباس هایش چروک نشود، که نتیجه نهایی آن، کاناپه چسترفیلد بود.

واژه "چسترفیلد" برای اولین بار برای توصیف این سبک از مبلمان، در دهه 1800 میلادی استفاده شد. در طراحی اصلی آن، کاناپه های چسترفیلد دو یا سه نفره اند و پایه های کوتاهی دارند. در طراحی های متفاوت تر آن، نشیمن آن دارای تشکچه های یک یا چند تکه است. چرم مبل و پارچه مبلی مخمل، رایج ترین رویه مبل برای مبل چستر میباشد.

چسترفیلد برخلاف ظاهر آن که چندان ظریف به نظر نمیرسد، ظرافت های خاص خود را دارد. دکمه دوزی آن به مهارت خاصی نیاز دارد و برای اینکار چرم یا پارچه مبلی آن باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد . کاناپه های چسترفیلد به همراه انواع مبلمان دیگر در سبک های گوناگونی از دکوراسیون داخلی استفاده میگردد. مبلمان چستر هیچگاه از مد نمی افتد و برای خانه، محل کار، لابی هتل ها و ... مناسب است.